top of page

#69 Bermuda "Şeytan" Üçgeni


''Bir çok geminin ve uçağın kaybolduğu Bermuda Şeytan Üçgeni gerçekten doğa üstü olayların gerçekleştiği bir bölge mi yoksa sadece bir efsaneden mi ibaret?'' sorusuna cevap bulmaya çalıştığımız bölümümüz sizlerle. Keyifli dinlemeler!

10 görüntüleme2 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

2 Comments


hkbupodcast
hkbupodcast
Jul 06, 2022

Esim355, yorumun ve paylaşımın için çok teşekkür ederiz. Bıraktığın bağlantı adresini sosyal medya mecralarından da paylaşacağız. Videoyu dikkatlice izledim, bilmediğim, merakımı uyandıran ilginç detaylar var. Birtanya'da keşfedilen mini piramitler gibi.

Bizi dinlediğin için ayrıca teşekkür ederiz 🙏

Like

Merhaba, bu bölümü dinlerken aklıma Alman Kai Helge Wirth’in teorisi geldi. bu teoriye göre burçları sembolize eden yıldız grupları aslında tarih öncesi dönemde oluşturulan bir navigasyon sistemi. yıldız haritasını dünya haritasının üzerine oturtunca deniz yolları, liman şehirlerine denk geliyor. Wirth, Bermuda Şeytan Üçgenine tekabül eden yıldız takımının ortasının boş olduğuna dikkat çekiyor. O bölgede hızlı yön değiştiren rüzgarlar olduğu için gemi ve uçakların sıkıntı yaşadıklarını iddia ediyor. Bir grup araştırmacı taş devri dönemindekine benzer botlar yaparak yıldız haritasının izinde denize de açılmışlar. konuyla ilgili video:


https://youtu.be/D_W4Vpcw-QI

Like
bottom of page