top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıhkbupodcast

#22 Kaliforniya Günlükleri

Güncelleme tarihi: 15 Oca 2020


Cihan’ın Samet’i ziyareti süresince Kaliforniya eyaleti sınırları içerisinde; Chico’dan San Francisco’ya doğru yol alınan bu serüvende başımıza neler geldiği ve izlenimlerimizi açık bir şekilde paylaştığımız bu bölümü keyifle dinleyeceğinizi umuyoruz.Basque Norte Restaurant & Marinade

Bölümde adı geçen ve tapa tarzında servis sunan Chico'daki restoran.Alibi Ale Works:

Tahoe Brewery & Public House

Tahoe gölünün Nevada eyaleti tarafında bulunan mikro birahane.Nascere Vineyards Samet'in yaşadığı Chico şehrinin hemen yanında yer alan Durham kasabasında bir şarap üreticisi. Yılda bir kere, bu haftasonunda misafirler bir bilet ile yirminin üzerinde şarap üreticisi ziyaret edebiliyorlar.
Schroeder's Restaurant - San Francisco

Alman tarzı biraları ve yemekleriyle şehre özgün, güzel bir mekan!


Dutch Flat, California

Bölümde bahsi gecen, Samet'in ailesinin dağ evine ev sahipliği yapan, tarihi Dutch Flat kasabinin tarihi hoteli. Hotel, 1852 yılında inşaa edildi.


Bölümde bahsi geçen, Meksika yemeğine dair bir örnek. Street Taco ve cips eşliğinde avokado sosu. Meksika yemegi denince akla ilk gelenlerden.


Cihan'in ziyareti sırasında en çok beğendiği kasaba olan Nevada City, Kaliforniya'nin arka sokaklarından bir enstantene. Şehir Ekim ayi olmasina rağmen Noel moduna girmiş diyebiliriz!


31 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page